Dünya Eczacılık Federasyonu (FIP) eczacılığı ve eczacılık bilimlerini küresel çapta temsil eden kurumdur. Üyemiz olan 140 ulusal meslek örgütü, akademik kurumsal üyelerimiz ve bireysel üyelerimizle birlikte dünya çapında dört milyondan fazla eczacıyı ve eczacılık alanındaki bilim insanını temsil ediyoruz. 

Eczacılık mesleğini desteklemek için

1912 yılında kurulan FIP bir hükümet dışı kuruluştur ve merkezi Hollanda’dadır. Kurduğumuz ortaklıklar ve kapsamlı eczacılık ve eczacılık bilimleri ağıyla eczacılık uygulamalarının ve bilimsel gelişmenin ışığında dünyanın sağlık hizmeti ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla eczacılık mesleğinin gelişimi için var gücümüzle çalışıyoruz

Eczacılığın küresel lideri

Moleküller üzerlerine eczacılık deneyimi eklendiği zaman ilaç olurlar. Eczacılar da bu ilaçların sorumlu kullanımını temin ederek etkilerini optimize ederler.  FIP eczacılığın küresel düzeydeki lideri olarak tanınmaktadır. Eczacılık ve eczacılık bilimleri içindeki varlığımızı ve nüfuzumuzu dünyanın önde gelen sağlık, eğitim, politika ve bilim kurumlarıyla kurduğumuz ortaklıklar yoluyla genişletmeye devam edeceğiz.

Bireysel üyelik

Yeni proje ve girişimler geliştirmek için FIP’in sekiz eczacılık uygulaması bölümü ve dokuz özel ilgi grubu mevcuttur. FIP’in bütün bireysel üyeleri, dünyanın dört bir yanından benzer ilgi alanına sahip meslektaşları ile iletişime geçebilmeleri için tercihlerine göre otomatik olarak  Eczacılık Uygulamaları Kurulu bölümü veya Eczacılık Bilimi Kurulu özel ilgi grubu üyeleridir. Daha fazla bilgiyi etkinlikteki FIP standında edinebilirsiniz.